Lohakus maksab tarbijale kurjalt kätte

Maria Joost
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kõrge ftalaadi­sisaldusega lutipudel koos mängunukuga ning lämbumisohtu kujutav dinosaurus. Ftalaat võib põhjustada viljatust.
Kõrge ftalaadi­sisaldusega lutipudel koos mängunukuga ning lämbumisohtu kujutav dinosaurus. Ftalaat võib põhjustada viljatust. Foto: Maria Joost

Kui klientidel palutakse mõni toode poodi tagasi tuua, siis pole üldse harv, et inimesed jätavad mugavusest sellele teatele reageerimata. Mõeldakse, et «vaevalt see minuga juhtub» või «meie ajal mängisime kõigega, mis kätte sai, ja näe, elame».

Kuigi Euroopa Liidus on kaupade ohutuse reeglid karmid, on nad seda põhjusega. Paljude praegu kahe- ja kolmekümnendates aastates naiste viljatuse üks põhjus võib olla kummist lelu, millega väikesena vannis käidi. Ohtlik ftalaat imbus läbi väikeste vannisoojade näppude kehasse ja on seal siiani, põhjustades viljatust. Süttimisohtlik teler jäetakse kauplusesse tagasi viimata, sest seriaali vaatamine on pooleli, ohtliku õhkpadjaga autot on vaja aga iga päev kasutada.

Tagasi üles