T, 28.11.2023

Baltic Shuttle soovib käivitada Tallinna-Kiievi bussiliini

BNS
Facebook
Comments 3
Tallinna ja Peterburi vahet sõitva Baltic Shuttle'i buss.
Tallinna ja Peterburi vahet sõitva Baltic Shuttle'i buss. Foto: Baltic Shuttle

Praegu Tallinna ja Peterburi vahet sõitev bussifirma Baltic Shuttle soovib koos partneritega käivitada iga päev sõitva Tallinna-Kiievi-Tallinna bussiliini.

Marianna Vlasenkole kuuluv Baltic Shuttle on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile (MKM) esitanud ka liiniloa taotluse, millest selgub, et liinil oleks lisaks Kiievile ja Tallinnale peatused veel ka Pärnus ja Vilniuses.

Marsruudi kogupikkus on 1370 kilomeetrit ja reis kestaks 20 tundi ja 50 minutit, mis teeb keskmiseks töökiiruseks ligi 66 kilomeetrit tunnis.

Liini tahab firma teenindada aasta läbi igapäevaselt ning kasutada 49- kuni 59-kohalisi busse, sõidukilomeetri tariif oleks taotluse järgi 0,05 eurot kilomeetrist.

Firma partneriteks on planeeritud Leedus Kautra ja Tolimojo Keleivinio Transporto Kompanija ning Ukrainas Transtempo.

2017. aastal oli Baltic Shuttle'i müügitulu 353 400 eurot ning puhaskasum 44 000 eurot. Ettevõtte ainuomanik on Marianna Vlasenko.

Lisaks Tallinna-Peterburi liinile korraldab bussifirma reisijatevedu ka Peterburi ja Narva-Jõesuu ning Peterbui ja Toila vahel.

Plaanitava Tallinna-Kiievi bussiliini marsruut. Kuvatõmmis majandusministeeriumile esitatud liiniloa taotlusest.
Plaanitava Tallinna-Kiievi bussiliini marsruut. Kuvatõmmis majandusministeeriumile esitatud liiniloa taotlusest. Foto: Baltic Shuttle
Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles