/nginx/o/2018/12/25/11677306t1hea5f.jpg)
Venemaa keelab toornafta, naftatoodete ja kivisöe ekspordi Ukrainasse, sest Ukraina laiendas nimekirja Vene kaupadest, mida ei tohi riiki importida.
Venemaa keelab toornafta, naftatoodete ja kivisöe ekspordi Ukrainasse, sest Ukraina laiendas nimekirja Vene kaupadest, mida ei tohi riiki importida.
«Paar päeva tagasi astus Ukraina valitsus hiljutiseima ebasõbraliku sammu meie riigi vastu ja laiendas nimekirja Vene kaupadest, mida Ukraina territooriumile importida ei tohi. Neis tingimustes oleme sunnitud oma huvisid kaitsma ja võtma vastumeetmeid,» rääkis peaminister Dmitri Medvedev valitsuse istungil.
Medvedev ütles, et allkirjastas resolutsiooni, «millega keelatakse Vene toornafta ja naftakaupade eksport Ukrainasse».
«Dokumendiga luuakse nimekiri kaupadest, mida saab Ukrainasse alates 1. juunist eksportida ainult eraldi otsustega. See nimikiri sisaldab kütust ja energiakaupasid, nende seas kivisüsi, nafta ja naftakaubad,» lausus Vene peaminister.