Graafik: Vaata, kuidas on paneelmajade korterite hinnad 10 aastaga muutunud

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mustamäe kõige vanemad paneelmajad.
Mustamäe kõige vanemad paneelmajad. Foto: Toomas Huik

Pindi Kinnisvara on koostanud võrdluse, kus vaadeldakse aastatel 1971-1990 Tallinnasse ehitatud paneelelamute korterite hindasid.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et üldised kinnisvaraindeksid on head töövahendid konjunktuuri tajumiseks, kuid ostuotsuste tegemisel on detailne statistika oluliselt tõhusam. «Lõviosa Eesti elamufondist on ehitatud nõukaajal ja suurem osa neist ajavahemikus 1971-1990, mil rajati peamiselt paneelmajasid,» rääkis ta.

«Nõukaaegne paneelmaja on keskmisest odavam ja erinevalt kallimatest varadest on tegemist oma olemuselt esmatarbekaubaga. Sestap on oluline jälgida just selle varagrupi likviidsust ja hinnataset, saamaks aimu turu tegelikest trendidest,» selgitas Sooman.

«Statistika kinnitab varem välja öeldud väidet – suurem hinnatõus on kinnisvaraturul ammu läbi ning edasist turu suundumust mõjutavad juba väga konkreetsed sündmused, olgu selleks intresside tõus, mõni poliitiline otsus või demograafiline muudatus,» lisas ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles