P, 4.06.2023

Bonava juht: uut Kalamaja Tallinnasse ei tule

Reet Pärgma
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Bonava Eesti tegevdirektori Timo Riismaa.
Bonava Eesti tegevdirektori Timo Riismaa. Foto: Andres Haabu

Eesti suurimate arendajate esiviisikusse kuuluva Bonava tegevdirektori Timo Riismaa sõnul pole Tallinna kinnisvaraturul näha jahenemise märke. Arendajate suurim mure on tema sõnul kasvavad tööjõukulud, mis kergitavad ehitushindasid. Kuna kinnisvarahinnad nii kiirelt ei kasva, vähenevad arendajate marginaalid.

Eestis on palju arendajaid. Esiviisikus on kolm Eesti kapitalil põhinevat ettevõtet ja kaks välismaist. Mida rootslased Eestist otsivad?

Balti riigid on rootslaste jaoks arvestatava mahuga turg. Otsitakse seda, mida kõikjalt – ärimahtu ja kasvu. Bonava börsiettevõttena on ju lausa kohustatud tooma aktsionäridele positiivseid uudiseid, ja headeks uudisteks on kasvamine ja laienemine, uued turud ning ärimahu ja kasumi teenimise otsingud.

Balti riigid on siis kasumlikud ja atraktiivsed?

Absoluutselt. Meie puhul moodustab Balti riikides müüdud korterite osakaal üle 10 protsendi ettevõtte mahust. Mõni aasta tagasi oli see veidi väiksem, aga ikka heal tasemel.

2018. aasta teises pooles toimus korterituru kasvu langus ja sellel aastal oli tehingute arv esimeses kvartalis sama, mis aasta varem. Kas turg on pidama jäänud?

Raske öelda. Kahtlemata on see oluline küsimus, mis kõigile arendajatele huvi pakub. Ma ei ütleks, et turg on pidama jäänud. Ajutisi rahunemise perioode on ka varem olnud. Sirgjoonelist ülespidi minekut pole viimasel kümnel aastal nii selgelt olnud. Paarikuulised seisakud või aeglustumised on seega tavalised. Hetkel tundub, et see oli ajutine, sest märts ja aprilli teine pool olid tavapäraselt aktiivsed kuud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles