Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Hiina üks kõige rikkamaid mehi annetab pea miljardi heategevuseks

Xiaomi asutaja ja tegevjuht Lei Jun. FOTO: Xinhua / ZUMAPRESS.com

Hiina nutitelefonide tootja Xiaomi teatas kolmapäeval, et premeerib ettevõtte asutajat ja tegevjuhti Lei Juni heade tulemuste eest 961 miljoni dollariga. Lei lubas annetada kogu raha heategevuseks.

Täpsemalt öeldes saab Lei preemiaks mitte sularaha, vaid 636,6 miljonit Xiaomi aktsiat, mille praegune väärtus on Hong Kongi börsil kusagil 7,54 miljardit Hong Kongi dollarit ehk 961 miljonit USA dollarit. Kuhu või mis moodi kavatseb mees aktsiad annetada, seda ettevõte ei avaldanud. 

Lei Jun saab aktsiate annetamist tõenäoliselt omale mugavalt lubada, sest tema varade väärtuseks on Forbesi andmetel kusagil 11 miljardit dollart, tehes temast ühe Hiina kõige rikkama mehe.

Xiaomi läks möödunud aasta juulis avalikult kaubeldavaks ettevõtteks, kuid aktsial pole pärast seda kuigi hästi läinud, sest investorid on mures kahaneva nutitelefonide nõudluse pärast Hiinas ning üleüldise mahajahtumise pärast maailmamajanduses. Xiaomil on ka terve hulk tugevaid rivaale nagu Lõuna-Korea Samsung, USA Apple ning kodumaised Huawei, Oppo ja Vivo.

Tagasi üles
Back