Raiepaus paneks metsatööstuse seisma (32)

Lennart Ruuda
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aktuaalne metsaküsimus. 
Aktuaalne metsaküsimus. Foto: P M

Kolm keskkonnaorganisatsiooni tahavad, et riik keelaks aprillist juunini metsade raiumise. Ettevõtjad peavad ettepanekut liiga karmiks, kuna keeld võtaks inimestelt töö ja vähendaks firmade kasumit.

Eesti Metsa Abiks, Eesti Loomakaitse Selts ja Loomus saatsid aprilli alguses keskkonnaminister Siim Valmar Kiislerile kirja, kus pakkusid välja pretsedenditu idee: minister kasutagu oma õigust ning keelaku loomade ja lindude sigimisperioodil (15. aprillist kuni 15. juunini) metsades tehtavad raied, et päästa metsaloomad surmast.

Eelkõige lindude kaitseks

Allakirjutanud selgitavad, et Eestis pesitseb veebruarist augustini 229 linnuliiki, kellest üle saja liigi on metsalinnud: kokku üle kümne miljoni linnupaari. Keskkonnakaitsjate sõnul hukkuvad kevadiste metsatööde käigus linnupojad, lõhutakse pesi, hävitatakse mune ja häiritakse poegi kasvatavaid loomi. «Niimoodi kahjustatakse meie loodusrikkust ning eiratakse inimeste kultuurilisi ja moraalseid tõekspidamisi,» leidsid nad.

Kommentaarid (32)
Copy
Tagasi üles