Kütuse kallinemine maailmaturul jõudis Eesti tanklatesse (1)

Maria Joost
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kütuste hinnad eile õhtupoolikul ühes Tallinna K Circle'i tanklas. Keskpäeva paiku küsiti sama vedeliku eest mitu senti rohkem.
Kütuste hinnad eile õhtupoolikul ühes Tallinna K Circle'i tanklas. Keskpäeva paiku küsiti sama vedeliku eest mitu senti rohkem. Foto: Erik Tikan

Kõigest nädalaga on kütuse hind tanklates kasvanud tervelt kümmekond senti, seda naftahinna kasvu mõjul. Sel nädalal on musta kulla hind jätkanud kerkimist ja löönud tänavuse aasta hinnarekordi.

Hinnatõusu taga on naftakartelli OPEC tootmiskärped, Iraani ekspordi vähenemine ja laialdased voolukatkestused Venezuelas. Kui veel nädal tagasi sai tanklates kütuse 95 kätte ka vähem kui 1,3-eurose liitrihinnaga, siis sel nädalal on hinnad tanklates kerkinud isegi 1,38 euroni liitrist. Kui 95-oktaanise bensiini juures võib arvata, et hind tõusis 1. aprillil jõustunud nõudega pakkuda 10-protsendilise etanoolisisaldusega bensiini, siis on tõusnud ka 98 ja diislikütuse hind.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles