N, 7.12.2023

SuperAlko Läti juht: eestlased ostavad piiripoodidest üha enam tubakatooteid (2)

Tarbija24
Copy
SuperAlko pood teiselpool Ikla piiri.
SuperAlko pood teiselpool Ikla piiri. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Kange ja lahja alkohol pole sugugi ainukesed piirikaubanduse artiklid, mida eestlased Lätis ostmas käivad. Üha suuremates kogustes ostetakse soodsama hinna tõttu ka sigarette, e-sigarettide täitevedelikke ja kuumutatavat tubakat.

«Tubakatooted on tõusnud SuperAlko Läti kauplustes tootegruppide mõttes käibenumbrilt esiviisikusse. See on tegelikult väga loogiline, et tubakasegment kasvab, sest Lätis on aktsiisid madalamad,» sõnas SIA Aldar Latvia juhatuse liige Lauri Uibo pressiteates. «Sigarettide puhul on hinnavahe ligi kümme protsenti, e-sigareti vedeliku puhul aga kohati mitmekordne.»

Kui sigarette ostetakse üldiselt alkoholiga kaasa ja üksnes selle pärast kohale ei sõideta, siis e-vedelike puhul on märgata teistsugust käitumismustrit. «Inimesed sõidavad spetsiaalselt selle pärast siia ja päris tihti on poodides näha, et e-vedelikke lastakse tuua kellelgi, kes on alkoholi ostma tulnud. Nad käivad siin ringi, nimekiri kaasas, kus kirjas, milliseid e-vedelikke ostma peab, sest nad ise ei tea neist sageli midagi,» kirjeldas Uibo.

«Üllatava uue kategooriana lähevad väga hästi müügiks ka kuumutatava tubaka hiitsid, mida Eestis ametlikult ei müüdagi, aga millel paistab sellegipoolest päris viisakas tarbijaskond olevat. Oleme neid nüüd pea kuu aega müünud ning iga nädalaga ostetakse üha rohkem. Tundub, et Eesti tarbijate seas, kes neid varem kes teab kust hankinud, on sõna ringlema näinud,» lisas Uibo.

Alkoholisegmendis Uibo sõnul suuri muudatusi ei ole, kuid tähelepanuväärne on see, et eestlased on hakanud üha enam Eesti brändide asemel eelistama Läti omasid. «Eestlased üldse tahavad rohkem Läti kaupa proovida. Muu hulgas ostetakse ka kala-, piima- ja lihatooteidki, mis meie valikus saadaval. Mõnevõrra oleme siin nagu Eesti-Läti kultuuriprojekt. Kui juba tullakse meile, avastatakse mitte ainult Läti kaupa, vaid naaberriiki laiemalt,» sõnas Uibo.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles