Aasta suurtehing on kuulujutt (1)

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Kuulujutte me ei kommenteeri,» märkis UP Investi juhatuse liige Sven Nuutmann.
«Kuulujutte me ei kommenteeri,» märkis UP Investi juhatuse liige Sven Nuutmann. Foto: Franck Camhi / PantherMedia / Franck Camhi

Äripäev kirjutas, et panganduskuluaarides liigub informatsioon, et müügis on Margus Linnamäele kuuluvad kuulutuseärid, näiteks City24, KV.ee, osta.ee ning samasugused Läti ja Leedu kuulutusteportaalid, mille hind võib jääda 140–160 miljoni euro vahele.

Väidetavalt on nende kuulutusteportaalide vastu huvi üles näidanud mitu välisinvestorit. «Oleme ise ka kuulnud, et me neid (kuulutusteportaale – toim) müüme. Ega mul siin midagi tarka polegi öelda, sest kuulujutte me ei kommenteeri,» märkis UP Investi juhatuse liige Sven Nuutmann.

Firmad jagati kaheks

Mullu lõi Margus Linnamäe suurosalusega UP Invest kontserni omanduses olevate meediasuunitlusega firmade juhtimiseks uue haldusfirma Media Investments & Holding OÜ, mille juhatusse asusid Linnamäe ise, UP Investi juhatuse liige Sven Nuutmann ja ASi Eesti Meedia juhatuse liige Kristel Volver.

Linnamäe ütles jaanuaris BNSile, et ettevõtete ümberstruktureerimise eesmärk grupeerida konkreetses valdkonnas tegutsevad firmad ühtse juhtimise alla. Nii koondab Media Investments & Holding OÜ tütarettevõte Baltic Classifieds Group OÜ nii Eestis, Lätis kui Leedus kuulutuseäridega seotud ettevõtteid, nende hulgas näiteks Allepal OÜd, Diginet LTU UABd ja City24.

Media Investments & Holding OÜ teise tütarettevõtte ASi Eesti Meedia, mis nimetati ümber Postimees Grupiks, halduses on ärisuund, mis tegeleb kõigis kolmes Balti riigis süvendatult klassikalise meediaga. Nii juhib AS Eesti Meedia teiste hulgas Postimehe ja kontserni maakonnalehtede, Kanal 2 ja selle sõsarkanalite, Eesti Meedia raadiojaamade, samuti BNS Leedu, TV Net Sia, 15min UAB, SA Eesti Meedia Fondi ja Loovagentuuri tegevust.

Media Investments & Holding OÜ alla kuuluvad ühtlasi firmad Eestis, Lätis ja Leedus, mis tegelevad monitooringuteenuste pakkumise, trükiteenuste  ja meelelahutusega, teiste hulgas AS Kroonpress, Apollo Ekraanid OÜ, Apollo Film Production OÜ, BMMG, Mediaskopas ja Leta SIA.

Linnamäe rääkis juba siis, et ettevõtete struktuuri ümberkujundamise tagant ei tasu otsida varjatud soovi mõni üksus tulevikus maha müüa. «Muudatuste eesmärk on tagada senisest selgem juhtimine ja seeläbi ka ettevõtete hoogsam ja kvaliteetsem areng,» selgitas Linnamäe.

Baltimaade juhtiva investeerimisfirmana keskendub UP Invest tervishoiu-, meedia-, kinnisvara- ja jaekaubanduse ning cleantech-riskikapitali ja jaeteeninduse valdkonna investeeringutele.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles