Lisaks riskile kasvasid panga kohtukulud ning eriti trahvid ebaseaduslike tehingute eest. Der Spiegel kirjutas mõni aasta tagasi, et aastatel 2001–2015 teenis globaalsete turgude üksus kokku 25 miljardit eurot maksujärgset kasumit, kuid alates 2012. aastast tuli sellest trahvideks ja õigusabikuludeks ära maksta üle 12 miljardi euro.
Lisaks Saksamaa valitsusele pooldavad kahe panga ühinemist mõned suuraktsionärid, näiteks USA erakapitalifond Cerberus, kellel on osalus mõlemas pangas. Ühinemise eestkõneleja on ka Deutsche Banki nõukogu esimees Paul Achleitner.
Kahe panga liitmisel tekiks euroala suurim pank, mille vara maht ulatuks 1,9 triljoni euroni. Ühendpanga hoiuste maht kasvaks 845 miljardi euroni, sel oleks Saksamaal 2400 harukontorit ning 141 000 töötajat. (Analüütikute hinnangul kaotab osa neist ühinemise korral töö.)
Praegu on euroala suurim pank Prantsusmaa BNP Paribas, mille bilansimaht on kaks triljonit eurot.
Aga nagu öeldud, Deutsche Banki juhatus eesotsas Christian Sewingiga on ühinemise vastu.
«Majanduslikult pole sel mõtet ning sellest tuleks suurepärane kingitus meie konkurentidele,» ütles Financial Timesile anonüümseks soovida jäänud Deutsche Banki tippjuht. «Commerzbanki rahvas ei soovi samuti liituda. Aga ma ütlen, kellele see väga meeldiks – JPMorganile ja BNP Paribasele, sest meil kuluks sellest üle saamiseks aastaid.»
Kasumit ei paista
Nii Deutsche Bank kui ka Commerzbank konkureerivad kodus väga killustunud turul, kus domineerivad sajad munitsipaalpangad (Sparkassen) ja sajad või isegi tuhanded ühistupangad, kellel ei ole aktsionäride ees kasumi maksimeerimise kohustust.