Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Järelvaadatav: Eesti aasta ettevõtja on Tõnis Kaasik
Lisatud galerii Eesti tippudest!

Eile kuulutati Kultuurikatlas välja tänavune EY Eesti aasta ettevõtja, kelleks valiti vanapliiakude töötlemise tehase Ecometal AS omanik Tõnis Kaasik, kes on aktiivne keskkonnakaitsja ning pidas aastatel 1991–1992 ka keskkonnaministri ametit

Kui Tõnis Kaasik alustas sajandivahetusel Baltimaades ainulaadse ettevõtmise, akude töötlemise tehasega, arvas nii mõnigi, et tal pole lootust püsima jääda. Nüüdseks tiirutab firma ümber palju kosilasi, kuid ettevõtja tahab elutöö pärandada lastele ja lastelastele.

Ecometal töötab aastas ümber ligikaudu 20 000 tonni pliiakusid, millest toodab 12 000 tonni pliid ja pliisulameid. Lisaks toodavad nad üle 1000 tonni polüpropüleenigraanuleid ehk plastikut. Tööd saab firmas 60 inimest.

Peale Kaasiku jõudsid finaali ka liikumisvajadustega inimeste abivahendite müügi ja hooldusega tegeleva Invaru OÜ omanik Enn Leinuste, elektri- ja sidevõrkude ehitusettevõtte Corle OÜ omanik Priit Uuemaa, masinaehitusega tegeleva tootmisettevõtte AS Konesko omanik Mart-Järvo Hirtentreu ning kaubanduskeskuste arendamise ning üüri- ja haldamisteenuse osutamisega tegelevate ettevõtete Astri Kinnisvara ja Astri Grupp üks omanikest Eve Toots.

Lisaks tunnustati panuse eest Eesti majandusarengusse ettevõtja elutööpreemiaga legendaarset Jüri Krafti, kelle perefirmale kuulub rõivafirma Sangar. Mullu pälvis elutööpreemia Enn Kunila ning aasta ettevõtjateks said Taxify asutajad vennad Villigud.

Võitja Tõnis Kaasik sõidab juunis Monacosse, et esindada Eestit EY Maailma Aasta Ettevõtja ärifoorumil ning kandideerida maailma parima tiitlile. Eesti konkurss toimus 11. korda. PM

Tagasi üles
Back