K, 29.11.2023

Siimusti ettevõtte lahendus toob välja rasketehnika varjatud kulud

Aivar Pau
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Foto: VooreMET

Jõgevamaal asuva Siimusti ettevõte VooreMET OÜ on välja töötamas põllumajandusele mõeldud masinapargi haldustarkvara, mis aitab üles leida tehnika varjatud kulud ning mõõta seeläbi ettevõtte tootlikkust.

«Meie lahendus ei ole pelgalt online-märkmik. Me loome masinapargi haldussüsteemi, mis loeb iga tarkvaraga liitunud masina igat liigutust ja igat kulutust – kütusekulu, tööaega, liikumist – ning seome need tehtava tööga ja seadmete parameetritega,» rääkis ettevõtte juht Eero Merisalu Postimehele.

Tarkvaraga liitumiseks peab masinale ühendama ainult standardse kütuse läbivoolu põhise mõõdiku ning sõiduki juht peab raporteerima töö liigi ja alguse oma mobiiltelefonist. Ülejäänu teeb juba VooreMETi loodav tarkvara.

«Meie toote eesmärk ei ole töölise jälgimine, vaid tuua masinapargi omanikule välja masinate ilmsed ja peidetud kulud ning seeläbi parandada nii masinate kui ka operaatorite tootlikkust,» ütles Merisalu. «Hetkel käib meil mõõdiku ning tarkvara arendus. Hooaja alguses paneme esimese  prototüübi meie testtalusse katsetusse.»

Ettevõte soovib nüüd veel selliseid agaraid põllumehi, kes sooviksid testida ning kaasa rääkida tootearenduses, et eri profiilidega ettevõtjate vajadused saaksid kaetud.

Ettevõtte idee jõudis innovatsioonikonkursi Ajujaht esikolmekümne hulka.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles