P, 4.06.2023

Nordecon ehitab 15 miljoniga Rotermanni R6 ärihoone

Janno Riispapp
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Rotermanni R6 hoone eskiis.
Rotermanni R6 hoone eskiis. Foto: Koko Arhitektid

Nordecon AS ja R6 Arendus OÜ sõlmisid lepingu Rotermanni kvartalisse uue seitsmekorruselise ärihoone ehitamiseks, mille maksumus on käibemaksuta 15,8 miljonit eurot.

Märtsis algavad Rotermanni 6 kinnistul ehitustööd, maja valmib veebruaris 2021.

«Rotermann City arendus on jõudmas lõpusirgele – kesklinnas asunud tööstuslikest, aga samas ajalooväärtuslikest hoonetest on saanud modernne, õhuline ja suurlinlik linnasüda. R6 hoonest saab omaette sümbol: värav Rotermann City'sse,» ütles R6 Arendus OÜ juhatuse liige Martin Ühtegi.

«Oleme Rotermanni City't ehitades Nordeconiga koostööd teinud ka varasemalt: senine koostöö on sujunud ladusalt ja osutunud edukaks. Uues ärihoones on üle 1300 ruutmeetri suurused korrusepinnad, mille järgi on nõudlus just suurematel üürnikel. Muidugi on võimalik korruseid ka jagada. Tänaseks on hoones 3 korrust välja üüritud ning ülejäänute osas käivad aktiivsed läbirääkimised. Kindlasti on tegemist väärt täiendusega juba hubasele olemasolevale kvartalile kus inimesed naudivad nii töö tegemist kui ka vaba aja veetmist ligikaudu sajas büroos ning mitmekümnes restoranis ja kaupluse,» lisas Ühtegi.

«Rotermann City't arendatakse teadlikult ning arvestades linnaruumi terviklikku arengut: inimesed, kes kord siia kvartalisse juba sattunud, on meeldivalt üllatunud ja tulevad alati tagasi,» rääkis Nordecon ASi juhatuse liige Ando Voogma.

«Rotermanni kvartali teevad eriliseks vanad tööstushooned, ka R6 hoone üheks osaks olevad vana kontorihoone ja leivavabriku fassaad rekonstrueeritakse ning vana ja uue kombinatsioonis saavad tähelepanu nii olnu kui kaasaegne. R6 maja valmimisega sünnib nii külastajale kui töölkäijaile meeldiv keskkond, milles säilitatakse kaunid vaated 1912. aasta arhitektuurimälestisele ning autod viiakse maa alla,» ütles Voogma.

R6 arhitektuuri on teinud KOKO arhitektid, eelprojekti autor Innopolis Insenerid. Vana kontorihoone ja leivavabriku fassaadi peale on planeeritud uus hoonemaht, mis varieerub eri kõrgustega.

Lisaks tuleb R6 ärihoonele ühendusgalerii Rotermanni 8 hoonega. Klaasfassaad on lahendatud kaasaegse arhitektuuri võtmes ning annab selge kontrasti olemasolevale paekivist fassaadidega vanale.

Esimesele korrusele on projekteeritud otse väljast ligipääsuga äri-, restorani- ja kohvikupinnad, teistel korrustel on äri- ja büroopinnad. Maa alla on projekteeritud kaks parkimiskorrust, kuhu on autoga ligipaas läbi olemasolevate Rotermanni kinnistute. Hoones on kaks aatriumi ning suletud netopind on ligi 11 600 ruutmeetrit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles