Töö merel tähendab katkematut täiendusõpet ja sertifitseerimist, mis ühelt poolt suurendab ohutust, aga teiselt poolt tekitab ka magusa turu, millest tükki ihaldavad nii eraettevõtted kui ka riigiametid. Nii ongi, et miljonitesse ulatuva merepääste koolitusraha eest võistlevad korraga eraettevõtjad ning nende kõrvale trügivad mereakadeemia ja politsei- ja piirivalveamet (PPA).
Tellijale
Riik haarab tükke merekoolitusest
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Suurimat kursuste valikut pakub Eesti laevameeskondade täiend- ja ohutusõppekoolituse turul Revali Merekool. Pika ajalooga eraettevõttel on õppebaas kõikvõimalike kursuste korraldamiseks hobilaevnikest professionaalsete päästjateni. Revali Merekooli juhatuse liikme Tanel Hinno sõnul on ettevõttel Balti riikides ainulaadne õppebasseini varustus, mis võimaldab pakkuda vajalike litsentsidega kursusi ka naftapuurtornide, avameretuuleparkide ja helikopterite meeskondadele.