Kiirematel on juba võimalik tulumaksudeklaratsioon esitada (2)

Maria Joost
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tuludeklaratsiooni täitmine e-maksuametis.
Tuludeklaratsiooni täitmine e-maksuametis. Foto: Sander Ilvest

Kuigi Maksu-ja Tolliameti ametlikus teates seisis, et 2018. aasta tulumaksudeklaratsiooni saab esitada alates homsest, on kiirematel juba täna võimalik seda e-maksuametis teha.

Alates tänasest saab esitada tuludeklaratsiooni e-maksuametis/e-tollis, samuti hakkavad eeltäidetud tuludeklaratsiooni paberil väljastama teenindusbürood.

Foto: Kuvatõmmis e-maksuametist

Maksuameti pressiesindaja Kaia-Liisa Tabri kinnitas Postimehele, et kuigi ametlikult oli tõesti välja öeldud, et deklareerimine algab 15. kuupäevast, on süsteem juba tänasest avatud.

Veidi enne kella 19 õhtul ilmnesid aga esimesed tõrked, kui e-maksuametisse/e-tolli sisenemine oli kasutajate suure arvu tõttu piiratud. 


 
 Foto: Kuvatõmmis e-maksuametist

Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama tuludeklaratsiooni internetis täitnud inimestele alates 26. veebruarist, tuludeklaratsiooni paberil esitanud inimestele algab tulumaksu tagastamine 19. märtsist.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev on 1. aprillil ning juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli.

1. oktoobril on juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev, kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest või välisriigis saadud tulu. Samuti on 1. oktoober juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev mitteresidendile, kes deklareeris mahaarvamisi Eestis.

Käesoleva aasta tuludeklaratsioonis on maksuvaba tulu aastas 6000 eurot, varem oli see 2160 eurot. Tuluvahemikus 14 400 kuni 25 200 eurot väheneb maksuvaba tulu nullini.

2017. aasta tuludeklaratsioonide alusel kuulus kokku tasumisele 40,5 miljonit eurot ja tagastamisele 92,3 miljonit eurot tulumaksu.

Tagasi üles