T, 21.03.2023

Seksuaalses ahitamises ja töökiusamises süüdistatud UK miljardär maksis töötajatele miljoneid eurosid vaikimise eest

Reet Pärgma
, ajakirjanik
Seksuaalses ahitamises ja töökiusamises süüdistatud UK miljardär maksis töötajatele miljoneid eurosid vaikimise eest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
File photo dated 15/09/15 of Topshop owner Sir Philip Green who is awaiting a High Court ruling over his decision to drop his legal fight against the Daily Telegraph.
File photo dated 15/09/15 of Topshop owner Sir Philip Green who is awaiting a High Court ruling over his decision to drop his legal fight against the Daily Telegraph. Foto: Ian West / PA Wire/PA Images

Suurbritannia miljardär ja Arcadia Groupi omanik Philip Green maksis viiele töötajale miljonitesse eurodesse ulatuvat vaikimisraha, et varjata seksuaalse ahistamise ja kiusamise juhtumeid töökohas.

Telegraph kirjutab, et viis Arcadia Groupi töötajat on allkirjastanud lepingud, mis keelavad neil rääkida Greeni poolsetest ahistamiskatsetest ning kiusamisest. 

Allikate kohaselt maksis Green naistöötajale miljon naela ehk 1,14 miljonit eurot, et avalikkusesse ei jõuaks töökohas aset leidnud seksuaalse ahistamise juhtum. Süüdistuste kohaselt olevat ettevõtte juht naistöötajat katsunud, suudelnud ja teinud kommentaare tema kehakaalu kohta.

Mustanahalisele meestöötajale maksti miljon naela Greeni tehtud rassistlike kommentaaride tõttu. Teisele naistöötajale maksti sadadesse tuhandetesse ulatuvat vaikimisraha peale seda, kui Green teda seksuaalselt ahistas. Kolmas naistöötaja sai samuti hiiglasliku valuraha, sest Green olevat võtnud ta haardesse ning teda katsunud. Meestöötaja lahkus ametist ühe kuupalga suuruse hüvitisega peale seda, kui Green ta telefoni puruks lõi.

Väljaande kohaselt võtsid kõik viis töötajat raha vastu ning allkirjastasid vaikimiskokkulepped. 

Green eitab kõiki süüdistusi. Tema advokaadid ütlesid väljaandele, et Green on kirglik ärimees, kes võib kohati tunduda kuumavereline ja näida töötajatele agressiivne. Miljardär on varasemalt takistanud Telegraphi kohtumäärusega ahistamisjuhtumitest kirjutamast. 

Greeni nimi tuli avalikuks eelmise aasta oktoobris, kui Lordide koja liige tema käitumisest rääkis, öeldes, et teeb seda inimõiguste kaitseks. Green eitas süüdistusi koheselt. «Aeg-ajalt on loomulikult ette tulnud nääklemisi, kuid minu arusaamist mööda pole see kunagi olnud solvav,» ütles ta. 

Märksõnad
Tagasi üles