Vichmann ja Pruuli nõuavad Aivo Pärna pankrotti

Ärimees Aivo Pärn. FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

​Marcel Vichmanni ja Tiit Pruuli firma Go Group nõuab seoses tasumata võlaga kohtus ettevõtja Aivo Pärna pankrotti.

Go Groupi avaldust firma ühe asutaja Pärna pankroti väljakuulutamiseks hakkab Tartu maakohus arutama teisipäeva hommikul.

Mullu juunis jõustus kohtuotsus, mille järgi tuleb Pärnal Go Groupile täita laenulepingutest tulenevaid kohustusi 400 105 euro ja 1 sendi ulatuses.

Go Groupi hagiavalduse kohaselt sõlmisid pooled 1. septembril 2008 laenulepingu, mille järgi sai Pärn 2 miljonit krooni laenu. Pärn ei tagastanud hagejale laenu lepingujärgseks tähtajaks 31. oktoobriks 2008.

Go Group ja Pärn sõlmisid 27. oktoobril 2009 lepingu kokkuleppe, mille kohaselt kohustus ettevõtja tagastama Vichmanni ja Pruuli firmale laenu hiljemalt 31. juulil 2010. Pärn ei täitnud ka seda kohustust, niisamuti ka järgmist kokkulepet, mille järgi tulnuks laen tagastada 31. detsembriks 2012.

Detsembri lõpus rääkis Pärn Eesti Ekspressile, et tema hinnangul ei olnud reaalselt tegu tagastamisele kuuluva laenuga, vaid õigusabikulude katteks antud summaga, mida kokkulepete järgi tegelikkuses tagasi maksta ei tulnudki. Pärn väljendas sarnaseid seisukohti ka kohtus, mis tema tõlgendusega ei nõustunud.

Tagasi üles
Back