K, 29.03.2023

Ärimees saatis Tallinna linnale kohtutäituri kaela

Reet Pärgma
, ajakirjanik
Ärimees saatis Tallinna linnale kohtutäituri kaela
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Trepi tänav ja Nõelasilma värav. 
Trepi tänav ja Nõelasilma värav. Foto: Mihkel Maripuu

Kohtutäitur nõuab Tallinna linnalt Harju tänavale ehitatud Nõelasilma värava ja selle kõrval asuva betoonseina lammutamist 30 päeva jooksul, sest need on rajatud ärimees Heino Viigi maale. Linnal on aga plaanis rajatiste pind avalikes huvides omandada.

Heino Viigi ettevõttele Uranos OÜ kuulub Harju tänaval Niguliste kiriku ees 715 ruutmeetri suurune kinnistu, mille tõttu on ta aastaid Tallinna linnaga vägikaigast vedanud. Nimelt rajas linn 2007. aastal Viigi kinnistule omavoliliselt kaks ehitist – raudbetoonist tugimüüri Trepi tänaval ning Nõelasilma värava ühe posti, millega algas pikk kohtuvaidlus.

2012. aastal saavutas ärimees ringkonnakohtus linna üle võidu, esitades hulga tõendeid, et linn ehitas tema kinnistul pahatahtlikult ja ebaseaduslikult ning takistas kinnistu kasutamist. Kohus jäi ettevõtjaga nõusse ning käskis müüri ja värava lammutada ning taastada kaeve- ja ehitustöödele eelnenud olukord. Seda pole aga praeguseni tehtud ning kõik, kes Harju tänaval jalutavad, võivad näha, et müür ja Nõelasilma värav on endiselt omal kohal.

Märksõnad
Tagasi üles