Kui eesti purjetajast sai erajahtidel ookeanidel seilav merekaru, ei lugenud purjetamiskogemus ja tüürimehe dokumendid kuigipalju. Postimehele rääkis oma karjäärist eralaevanduses Kaarel Kruusmägi.
Tellijale
Kaarel Kruusmägi: svertpaadipoisist teaduspurjeka kapteniks
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Millal esimest korda superjahi pardale astusid?
Avamerepurjetamise MM-võistluse ajal Barcelonas pääsesin ühele erajahi töövestlusele ning läbisin selle edukalt. Küllap märgati, et olin pika kogemusega ning karjäärile pühendunud purjetaja. Kindlasti vaadati ka diplomit, kuid see polnud otsustamise juures peamine. Superjahtidel on isegi igale tekimadruse töökohale paarsada kandidaati, soovitajatest on seal suur abi. Eestlastel on selles maailmas päris tugev võrgustik. 2015. aasta sügisest läksingi privaatjahile madruseks, see oli ühe Araabia Ühendemiraatide šeigi 125-meetrine mootorjaht, kuid konfidentsiaalsuslepingu tõttu ei saa sellest kahjuks täpsemalt rääkida.
Mis ülesandeid superjahi madrus täitma peab?