Samuti on organisatsioon öelnud, et kui eemaldada raportist kõige vaesem 10 protsenti, siis pilt tegelikult väga palju ei muutuks. Sellisel juhul omaks 147 kõige rikkamat inimest (2014. aasta raporti seisuga) sama palju kui vaesem pool inimkonnast.
Samuti huvitab raportiga tutvunud majandusanalüütikuid, kuidas on maailma kõige vaesemate inimeste varade väärtus nii palju langenud. Rikaste inimeste varad kõiguvad palju suurema tõenäosusega, sest varandused on sageli aktsiate kujul, mis sõltuvad omakorda börsidest. Seega, kuidas kukkus kõige vaesemate inimeste varandus 11 protsenti?
Paljud ökonomistid kasutavad tänapäeval statistika koostamisel ostujõu pariteeti, mis on valuutade selline vahetuskurss, mis arvestab riigi omavaluutas väljendatud majandusnäitajad ümber ühtsesse valuutasse, mida nimetatakse ostujõu standardiks (PPS). See võrdsustab eri valuutade ostujõu, võimaldades teha tähendusrikkaid võrdlusi.
Credit Suisse raport sellist statistilist tööriista ei kasuta, vaid võtab arvesse hoopis vahetuskursse, mis sageli kõiguvad. Financial Times avastas 2016. aasta Oxfami raportit uurides, et kui USA dollari väärtus tõusis mõne arengumaa kohaliku valuutaga võrreldes, siis läks see raportis kirja jõukuse kahanemisena isegi siis, kui elatustase selles riigis tegelikult ei langenud.
2018. aastal tugevnes dollar näiteks kõvasti Nigeeria naira, Lõuna-Aafrika randi ja India rupee vastu. Arvestades kui palju elab nendes riikides vaeseid inimesi, siis võib just dollari kõikumine selgitada niivõrd suurt muutust raporti tulemustes.
Oxfami on õigustanud vahetuskursside kasutamist ostujõu pariteedi asemel sellega, et vaestes arengumaades on sageli enamik varast kogunenud väga väikse hulga inimeste kätte, kes hoiavad oma varandusi sageli riigipiiridest väljas. Selles kontekstis tuleks Oxfami hinnangul mõõta nende inimeste rahvusvahelist ostujõudu ja kasutada selleks USA dollarit.
Kokkuvõttes leiab Vox, et rikkad muutuvad tõepoolest muret tekitava tempoga aina rikkamaks ning keskklassi sissetulekud kahanevad. Samas ei muutu maailma kõige vaesemad inimesed tegelikult veelgi vaesemaks, vaid nende elujärg paraneb samuti. Äärmuslik vaesus on Voxi hinnangul maailmas kiiresti kahanemas.