K, 29.11.2023

Tallinna siseparklad vilistavad standarditele

Maria Joost
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Suur osa plekimõlkimisi juhtub kitsaste parkimiskohtade tõttu.
Suur osa plekimõlkimisi juhtub kitsaste parkimiskohtade tõttu. Foto: Sander Ilvest

Parkimiskohtade paigutamise ja laiuse määrab ära Eesti Standardikeskuse koostatud linnatänavate standard. Alates 2016. aastast on kaubanduskeskuste parkimiskohtade soovituslik laius 2,7 meetrit, tavaparklas 2,6 meetrit. Vana, 2003. aastast kehtinud standardi järgi oli kaubanduskeskuse parkla soovituslik laius 2,6 meetrit. Pikkus on jäänud läbi aja muutumatuks – viis meetrit.

Mõõtnud ära kümme Tallinnas asuvat kaubanduskeskuse siseparklat, tuleb nentida, et neist mitte üheski ei ole parkimiskohti joonitud 2016. aastast kehtima hakanud standardi järgi. Näiteks Mustika keskuses olid parkimiskohad vana standardi järgi joonitud – 2,6 meetrit. Mõõdu võtsin parkimiskoha siseküljest siseküljeni.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul ei ole parkimiskohtade mõõdud ühegi õigusaktiga otseselt määratud, kuid kehtestatud on n-ö hea tava standardid. «Ehitusseadustik ütleb, et ehitis tuleb ehitada ja korras hoida hea tava kohaselt. Hea tava on tegelikult ka kehtivaid standardeid järgida,» sõnas Reimets.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles