P, 27.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Murenev unistus ringraudteest: hind võttis põlved nõrgaks

Mari Mets
, reporter
Murenev unistus ringraudteest: hind võttis põlved nõrgaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 22
Harjumaa Omavalitsuste Liidu juht Joel Jesse ütleb, et ringraudtee abil saaks Vene kaubavangunid aina paisuvast Ülemiste linnakust välja ning selle asemele kujundada ilusa linnaruumi. 
Harjumaa Omavalitsuste Liidu juht Joel Jesse ütleb, et ringraudtee abil saaks Vene kaubavangunid aina paisuvast Ülemiste linnakust välja ning selle asemele kujundada ilusa linnaruumi. Foto: Eero Vabamägi

Krõbe hind pani varem kaubavagunite kindlasõnaliselt ringraudteele viimist lubanud MKMi taganema.

Kaubavagunite linnasüdamest välja viimiseks varem kindlasõnaliselt lubatud Tallinna ringraudteed pärast maksumuse selgumist majandusministeeriumi kinnitusel tõenäoliselt ei tule.

Veel 12. septembril saatis majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni (Keskerakond) koduministeerium välja pressiteate pealkirjaga «Simson transiidikomisjonis: Tallinna ringraudtee trass saab lähikuudel paika». Vaid kolm kuud hiljem, 13. detsembril vastas ta aga Tallinna linna, Harjumaa omavalitsuste, Paldiski ettevõtjate ja Eesti Raudtee augustist novembrini saadetud päringutele kirjaga, kus senine kindlameelsus oli asendunud ebamäärase jutuga tegemata uuringutest ja puuduvatest planeeringutest, mis jättis asjaosalised nõutuks. Igaüks tegi ministri segasest seisukohast isemoodi järelduse.

Märksõnad
Tagasi üles