L, 3.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Majandusaasta 2018: püramiidiskeem kukkus kokku, trahvikalkulaator ja hiigelpreemia

PM Majandus
Majandusaasta 2018: püramiidiskeem kukkus kokku, trahvikalkulaator ja hiigelpreemia
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Majandusaasta 2018
Majandusaasta 2018 Foto: Joe Giddens / PA Wire/PA Images

Postimees reastas 2018. aastal kõige rohkem loetud majanduslood. Üllatavalt polnud need seotud ei pensionisammaste, Danske rahapesu ega turgude heitlikkusega.

Foto: SCANPIX

1. Tuhandeid eestlasi lohku tõmmanud püramiidskeem kukkus kokku. Püramiidskeem Kairos Technologies kukkus kokku. Tuhanded inimesed, kes lähedastelt või pangast raha laenasid, on võlgades. 

Purjus peaga rooli istumine läheb tulevikus rikastele oluliselt kallimaks.
Purjus peaga rooli istumine läheb tulevikus rikastele oluliselt kallimaks. Foto: Elmo Riig

2. Postimehe kalkulaator: kui palju pead sa oma palga juures trahvi maksma. Valitsus otsustas siduda osa raskemate väärtegude trahvid inimeste sissetulekuga. Postimehe trahvikalkulaator aitab välja rehkendada, kui palju trahvi pead sa oma palga juures maksma.

Foto: Konstantin Sednev

3. Soojakuninga suurtehing toob igale töötajale 50 000 eurot. Tänavu Eesti suurima kaugküttefirma Utilitase müügist teatanud Kristjan Rahu maksab ettevõtte igale töötajale 50 000 eurot preemiat. 

Foto: Stuart Miles / PantherMedia / Stuart Miles

4. Tiksuv ehmatus: hoiused maksu alla. Kui seni on räägitud peamiselt sellest, et kevadel tuleb paljudele üllatuseks, et nad peavad tulumaksu juurde maksma, siis selle kõrval varitseb sisuliselt kõiki pangakonto omanikke teinegi üllatus. Maksu alla läheb ka hoiustelt saadav intress.

5. Galerii: NOA restoranist alanud salmonelloosipuhangu ohvrite arv mitmekordistus. Tallinnas asuvast Eesti tipprestoranist NOA sai alguse salmonelloosipuhang, millesse nakatus kümneid inimesi. 

Coopi kauplus Väike-Maarjas
Coopi kauplus Väike-Maarjas Foto: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

6. Järgmine jaekett avalikustas oma palganumbrid ja räägib tähelepanuväärsest palgatõusust. Kui aasta alguses ei tahtnud Eesti tarbijate ühistute baasil moodustatud Coop Eesti oma toidupoodide töötajate palganumbritest väga rääkida, siis nüüd avalikustas ettevõte, et vähemalt Tallinna kauplustes saavad nende müüjad igal kuul kätte 600–750 eurot, jäädes sellega teiste jaekettidega enam-vähem sarnasele tasemele.

Foto: Erakogu

7. Neste näpuviga langetas kütuse hinda euro võrra. Autojuhid, kes 14. aprillil Neste tanklatesse tankima läksid, pidid imestusest suured silmad tegema, kuna kütuse liitrihind oli tervelt euro võrra tavalisest odavam.

 

8. Uus aktsiisitõus tulemas! Kui palju hakkab maksma õlu, vein ja viin?  Kuigi valitsus otsustas eelmise aasta lõpus alkoholi aktsiisitõuse veidi alla korrigeerida, tõusevad endiselt 1. veebruarist kõigi alkohoolsete jookide maksud. Kui palju õlu, viin ja vein poes maksma hakkavad? 

Foto: Arvo Meeks / Valgamaalane

9. Vaata, millistes valdkondades teeniksid ilma kogemusteta üle 1500-eurost kuupalka.  CV-Online hinnangul jääb tööturule sisenejate tüüpiline alampiir «poolteist kilo kätte» enamikule saavutamatuks, kuid mõnes sektoris võivad hea ettevalmistusega inimesed ka esimesel töökohal 1500-eurost netopalka teenida.

Foto: Madis Sinivee

10. Uskumatu lugu: tuntud transpordifirma jäi ilma nii töötajatest, kui varast. Tuntud logistika- ja transpordifirmat Via3L Spedition OÜd tabas suvel šokk, kui nad avastasid, et endised juhatuse liikmed on firmast ootamatult lahkunud – läinud on autod, haagised, kontoritarbed ja töötajad. Endised juhatuse liikmed väidavad, et tegemist on valeinfoga. 

Märksõnad
Tagasi üles