K, 7.06.2023

Eestlaste veebiostlemine lööb rekordeid

Tarbija24
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Stanislav Moshkov

SEB andmetel on eestimaalaste veebipõhised kaardiostud Eesti e-kaupmeeste juures teinud kasvurekordi, näidates 2017. aasta kolme kvartaliga võrreldes pea 70-protsendilist kasvu. Kokku on selle aasta kolme esimese kvartaliga eestlaste kaardiostud nii välismaiste kui ka kohalike e-kaupmeeste juures kasvanud eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ligi 30 protsenti.

«Oleme mitme aasta jooksul täheldanud online-ostude mahtude suurenemist. Sama trend on ka mujal maailmas,» kommenteeris pressiteates SEB erasegmendijuht Triin Raudsepp e-ostlemise huvi tõusu.

«Huvitav fakt on ehk aga see, et selle aasta kolme esimese kvartali põhjal näeme, et e-kaubanduse kasvunumbrite osas sammub Eesti umbes 15 protsenti maailma keskmisest kiiremini. Hea uudis on ka see, et Eesti e-kaupmehed on selles valdkonnas aina nähtavamad,“ lisas Raudsepp.

Statistikast on võimalik välja lugeda, et kasv ei toimu tehingusummade, vaid tehingukordade arvelt. Kui 2017. aasta kolme esimese kvartali andmetel oli keskmine tehingu summa 43,50 eurot, siis 2018. aasta samal perioodil on keskmise tehingu väärtus kahanenud 39,70 euroni.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles