PERH jätkab koostööd korruptiivse kartelliga (9)

Martin Laine
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pistist andnud ehitusfirmad toimetavad PERHis tulusa lepingu alusel veel vähemalt viis aastat.
Pistist andnud ehitusfirmad toimetavad PERHis tulusa lepingu alusel veel vähemalt viis aastat. Foto: Eero Vabamägi

Uurimisasutused tunnistavad, et ka süüdimõistmise järel jäävad altkäemaksu abil sõlmitud hankelepingud kehtima, tagades kurjategijatele mõnusa teenistuse

Põhja-Eesti regionaalhaiglast (PERH) ebaseaduslikult miljoneid välja kühveldanud ehituskartell pidi karistuseks maksma vaid mõni tuhat eurot ja haigla sõlmis alles kevadel korruptiivsete firmadega uued hinnalised lepingud.

Selle aasta jooksul erinevates PERHiga seotud korruptsiooni- ja konkurentsikuritegudes süüdi mõistetud ehitusettevõtted Tabasalu Meistrid, Estomar ja Kose Ehitus ning nende juhid Tiit Niibek, Peeter Pajumäe ja Andrus Greim pidid karistuseks tasuma riigile 1300 kuni 18 000 eurot.

Võrdluseks: kümne aastaga on haiglaga sõlmitud lepingud andnud neile ettevõtetele käivet vähemalt üle kuue miljoni euro. Lisaks on soolas veel kaks ligemale seitse miljonit väärt lepingut.

Tagasi üles