P, 26.03.2023

Weekend festivali korraldaja on võlausaldajatele 140 000 eurot võlgu

Reet Pärgma
, ajakirjanik
Weekend festivali korraldaja on võlausaldajatele 140 000 eurot võlgu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Weekend Festival Baltic Pärnu rannas.
Weekend Festival Baltic Pärnu rannas. Foto: Konstantin Sednev

Weekend festivali korraldaja WKND Festival Oy on Soome väljaande Talouselämä kohaselt võlausaldajatele 140 000 eurot võlgu. Ettevõtte juht kinnitas aga, et olukord on kontrolli all.

Tomi Lindblom, kes vastutab nii Weekend festivali kui Rockfesti korraldamise eest, ütles muusikaajakirjale Rumba, et võlasumma pole tegelikult nii suur, sest suurem osa 140 000 eurost on juba kas tasutud või tasumisel. «Meil on ainult üks arve, mis on veel tasumata, sest summa osas on eriarvamus,» ütles ta.

Rahaliste raskuste taga on Lindblomi sõnul Eestis korraldatud festival. «Eestis toimunud Weekend Balticu tulemused olid negatiivsed. Pärnus ja Helsingis korraldavad üritusi küll erinevad ettevõttes, aga samad inimesed. Seega andis Wknd Festival Oy Eesti festivalile laenu, et tegeleda majanduslike raskustega,» selgitas Lindblom. «Hetkel on olukord hea. Rockfesti piletite eelmüük on palju kõrgem, kui eelmisel aastal ning sama kehtib Weekend Festivali kohta,» ütles Lindblom kinnitades, et mõlemad festivalid toimuvad ka edaspidi.

WKND Festival OY müügitulu oli mullu ligikaudu 9 miljonit eurot ning kasum 75 000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles