Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kristjan Rahu tõukas Armin Karu troonilt

Pressibriifing: European Diversified Infrastructure Fund II investeerib energiakontserni Utilitas, 28.11.2018 FOTO: Konstantin Sednev

Täna selgus, et Austraalia investeerimisfond First State ostab 85 protsenti Eesti suurimast kaugküttefirmast, Kristjan Rahule kuuluvast Utilitasest. Energiafirma müügist laekub praegusele omanikfirmale kokku 320 miljonit eurot ning sellest omakorda lõviosa ehk ligi 273 miljonit eurot saab Kristjan Rahu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellega summaga lööb Rahu pea kahekordselt senist Eesti rekordiomanikku Armin Karu, kes seni oli teeninud ülekaalukalt suurima summa, mida Eesti ettevõtjad on oma firmade või osaluste müügist teeninud. Nimelt müüsid Olympicu suuromanikud Armin Karu ning Jaan Korpusov oma aktsiad erakapitalifirmale Novalpina Capital ning teenisid osaluse müügist vastavalt 136 ja 55 miljonit eurot.

Toome siinkohal Eesti ettevõtete suurimad müügitehingud ja hindame, kui palju müügitulust Eesti ettevõtjatele laekus. Artikkel ilmus aasta alguses «SUUR ÜLEVAADE Kes on oma firma müügist enim raha saanud Eesti ettevõtja?».

Tagasi üles
Back