Notarid tahaks firmade kasusaajate andmete esitamise enda pärusmaaks teha

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eurod.
Eurod. Foto: SCANPIX

Notarite Koda tegi ettepaneku lisada notarite ametitoimingute hulka äriregistrile ettevõtete tegelike kasusaajate esitamine, võimalust saaks kasutada näiteks ilma ID-kaardita välisriikide isikud, kellel IT-süsteeme kasutada võimalik ei ole.

Õigusaktides ei ole reguleeritud, kuidas toimub tegelikest kasusaajatest äriregistri teavitamine juhul, kui registri infosüsteemi kaudu teavitamine ei ole eraõigusliku juriidilise isiku juhatusel mingil põhjusel võimalik, näiteks välisriigi isikute puhul, kellel puudub ID-kaart või e-residendi kaart, kirjutas Notarite Koja tegevdirektor justiitsminister Urmas Reinsalule.

Praktilise vajaduse katmiseks on rahandusministeeriumi koostatud juhendmaterjalis välja pakutud võimalus, et sellisel juhul on juhatuse liikmel võimalik pöörduda tegeliku kasusaaja andmete esitamiseks Eestis tegutseva notari poole. Samas tekitab koja juhi sõnul küsimusi, mille alusel toimub notari kaudu tegeliku kasusaaja andmete esitamine.

«Arvesse võttes eeltoodut on Notarite Koda jõudnud tõdemuseni, et tegeliku kasusaaja andmete esitamisel aitaks praktikat ühtlustada ning eeskätt eraõiguslike juriidiliste isikute esindajate jaoks selgemaks muuta, kui tegeliku kasusaaja andmete esitamine toimuks notari ametitoiminguna,» märkis Strang, teheski justiitsministeeriumile vastava ettepaneku.

Notarite Koja hinnangul võiks juriidilise isiku taotlusel tema tegeliku kasusaaja andmete esitamise eest notari tasu olla 35,75 eurot. Sama määr kehtib praegu kohtu kinnistus- või registriosakonnale esitatava avalduse projekti koostamisele, avalduse esitaja allkirja kinnitamisele ja avaldusest digitaalse ärakirja väljastamisele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles