Samuti võib julgustus ravimid välja osta põhjustada olukorra, et detsembri lõpuks saavad laod ja apteegid tühjaks.
Kimmeli kinnitusel võib uue aasta alguses inimesi tabada pettumus. «Ma juba tean, mis jaanuaris juhtub. Inimesed hakkavad oma rohtu ostma ja hüüatavad, et kuidas ma nüüd poole rohkem pean maksma,» selgitas ta.
Selle vältimiseks selgitab Kimmel juba praegu klientidele täiendava ravimihüvitise põhimõtteid. «Kindlustan oma tagalat, et mind ei rünnataks. On selge, et see juhtub. Inimesed ei mäleta, et neile on süsteemi selgitatud, ja võib-olla igas apteegis seda ei tehta,» lisas ta.
Paljud inimesed ei tea, et neil oleks mõistlik täiendav ravimihüvitis enne aasta lõppu ära kasutada.
Suured apteegiketid aga innustavad kliente retseptiravimid välja ostma. Benu apteegi proviisor Liia Saava ütles, et paljud inimesed ei tea, et neil oleks mõistlik täiendav ravimihüvitus enne aasta lõppu ära kasutada. «Kui klientidel on väljaostmata retsepte, siis juhin sellele tähelepanu ja nad on tänulikud,» lausus Saava.
Samamoodi julgustab kliente Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum. «Soodsam on ravimid välja osta aasta lõpus, sest täiendavat ravimihüvitist arvestatakse kalendriaastas kogunenud kulutuste järgi. Olemegi soovitanud klientidel nii teha,» ütles ta.
Proviisorite sõnul on inimestel uuest süsteemist palju abi. «Inimestel on väga hea meel. Hiljuti ostis üks vanem proua oma ravimid pooleks aastaks ette välja. Selgitasin talle, et ta ei pruugi uuel aastal soodustust saada. Tema aga lausus, et tal on praegu küttearved nii suured, et talle sobib, kui ei pea just talvekuudel rohtudele kulutama,» tõi Kimmel näite.