T, 21.03.2023

Venemaa loob kaks maksuparadiisi

PM Majandus
Venemaa loob kaks maksuparadiisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maksuparadiisist loodab kasu lõigata näiteks alumiininumiettevõte Rusal, mis kuulub vene miljonär Oleg Deripaskale. Firma sattus raskesse olukorda – pangad keeldusid Rusali tehinguid läbi viimast ja ettevõtte aktsia odavnes kaks korda.
Maksuparadiisist loodab kasu lõigata näiteks alumiininumiettevõte Rusal, mis kuulub vene miljonär Oleg Deripaskale. Firma sattus raskesse olukorda – pangad keeldusid Rusali tehinguid läbi viimast ja ettevõtte aktsia odavnes kaks korda. Foto: Ruben Sprich / Reuters / Scanpix

Venemaal luuakse kaks niinimetatud maksuparadiisi – üks Kalingradi oblastis, teine Kaug-Idas. Nende eesmärk on tuua sinna USA sanktsioonide alla langenud Vene äri, kirjutas ERR.

Uue seaduse järgi ei maksa Vene maksuparadiiside residendid Vene riigile makse. Samuti ei avalikusta riik infot maksuparadiisi residentide kohta – see on kättesaadav vaid Vene kohtuinstantsidele ning firmadele endale.

Tulevased residendid peavad aga vastama teatud tingimustele: esiteks peavad nad investeerimaVene majandusse vähemalt 50 miljonit rubla ehk 600 000 eurot ning teiseks peab firma olema loodud välismaal ja enne 2018. aasta 1. jaanuari.

Pikemalt ERRist.

Märksõnad
Tagasi üles