Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ehitusfirma juht osales kartellis ja andis PERHi tehnikadirektorile altkäemaksu

Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Illustratsioon: Raul Mee

Harju maakohus mõistis hiljuti korruptsioonis süüdi ehitusfirma juhi, kes andis altkäemaksu Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) endisele tehnikadirektorile Ivo Millile ja osales ehituskartelli tegevuses, kirjutab Õhtuleht.

Keskkriminaalpolitsei pidas Milli kuritegudes kahtlustatavana kinni mullu 17. jaanuaril ja kohus jättis ta ligi pooleks aastaks vahi alla. Riigiprokuratuuri kinnitusel saadetakse endine haiglajuht kohtu ette lähiajal, aga mitu tema kaasosalist on praeguseks juba kuritegudes süüdi mõistetud.

Oktoobris pidi süüpinki istuma ASi Kose Ehitus juht Andrus Greim, kes andis Millile üle 30 000 eurot altkäemaksu selle eest, et ta mõjutas PERHi ehitus- ja remondihankeid ärimehele kasulikus suunas.

Milli töötas aastail 2009–2017 suurhaiglas tehnikadirektorina, vastutades hoonete ja tehnika arendamise ning korrashoiu eest. Ühtlasi kuulus ta PERHi ehitustööde riigihangete komisjoni, mis valmistas hankeid ette ja osales eduka pakkuja valimisel.

Seitse aastat kestnud Milli «valitsusajal» oli PERHi eelarve kokku üle miljardi euro ja Euroopa Liidu raha toel investeeriti haiglasse üheksakohaline summa – kerkisid uued ja uhked korpused ning muretseti tipptehnikat. See rahahulk pakkus mõistagi ohtralt võimalusi skeemitamiseks.

Loe pikemalt Õhtulehest.

Tagasi üles
Back