L, 30.09.2023

Hiinlased rajavad Paljassaarde kõrghoone

PM Majandus
Facebook
Comments 1
Paljassaare sadam.
Paljassaare sadam. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Põhja-Tallinnasse Kopli tänava ja Paljassaare tee nurgakrundile võib tulevikus kerkida 14-korruseline elu- ja ärihoone, mille jaoks tegi detailplaneeringu algatamisettepaneku hiinlaste suurosalusega Paljassaare One Development OÜ, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Projekti arendaja Paljassaare One Development OÜ osanikeks on muuhulgas 11 Hiina kodanikku, kes omavad 85,53 protsenti ettevõttest.

Praegu menetluses olev detailplaneering, mida eelmisel nädalal arutas Põhja-Tallinna linnaosakogu, näeb ette, et Paljassaare tee 2 tootmismaa muudetaks äri- ja elamumaaks ning sinna rajatakse 14 maapealse ja kahe maa-aluse korrusega hoone.

«Praegu on seal lihtsalt nullhaljastusega killustikuplats, aga planeeringus on täiesti uus haljastus tehtud, istutatakse uued puud ja tehakse kõnniteed, mis lähevad avalikuks kasutamiseks,» ütles AS K-Projekti projektijuht Olle Mirme, kes esindab detailplaneeringu algatamisettepaneku teinud Paljassaare One Development OÜ-d.

Ta lisas, et tulevikus peaks kogu Paljassaare sadama piirkond tootmisalast segahoonestusalaks muutuma ning uue ilme saama. Samas meri selles paigas ujumiseks ei sobi.

Pikemalt ERRist.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles