Galerii: kesklinna väljakule plaanitakse 45meetrist kõrghoonet (2)

Janno Riispapp
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti üks edukaim kinnisvaraarendaja Endo Tõnuver plaanib Tallinna kesklinna Kompassi väljakule 13-korruselist kõrghoonet.  

Selle tarvis esitas Tõnuveri firma OÜ Meryan nädalapäevad tagasi Tallinna linnaplaneerimise ametile ettepaneku algatada seal detailplaneering.

Soov on kavandada kinnistu hoonestus nii, et säiliks piisavalt avalikku ruumi, mis koos kavandatava hoonega muudaks ala kesklinlikuks. Samuti säilitataks olemasolevad diagonaalsed jalakäijate ühendusteed ning luuakse Kompassi väljakul seni puudu olnud aktiivne kohvikute ja poodide hoonefront.

Hoonealune pind maa peal oleks 400 ruutmeetrit, millele lisanduks autolifti hooneosa. Maa-aluseks netopinnaks on arvestatud 1160 ruutmeetrit.

Planeeritavate korterite arv oleks 31 ning parkimiskohti oleks detailplaneeringu taotluse kohaselt kuni 84. Parkimine on kavandatud kolmele maa-alusele korrusele, kuhu pääseb Reimani tänavalt autoliftide abil.

Arhitektuuribüroo KOKO visiooni kohaselt oleksid hoone esimesel ja teisel korrusel äripinnad ja ülemistel korrustel korterid.

Endo Tõnuveri firma Endover ostis Kompassi väljaku riigi korraldatud enampakkumisel 2015. aasta lõpus 540 000 euro eest. Sama aasta maikuus ostis Endover Eesti Kunstiakadeemialt Gonsiori 9 asuva hoone, kuhu arendas korterelamu-ärihoone Ambassador.

Tallinna linn on varasemalt väljendanud seisukohta, et Kompassi väljak peab säilima väljakuna.

Tagasi üles