E, 2.10.2023

Aasta põllumees 2018 on piimatootja Jaan Metsamaa

PM Majandus
Facebook
Comments
Jaan Metsamaa.
Jaan Metsamaa. Foto: Toomas Huik / PM/SCANPIX BALTICS

Täna Tallinna Riigikogu konverentsikeskuses peetud konverentsil kuulutati tiitlivõitjaks Harjumaa piimatootja Jaan Metsamaa aktsiaseltsist Metsaküla Piim. Võitja pälvis ajaloolise «Külvaja» kuju koopia.

Jaan Metsamaa on paarikümne aastaga rajanud Harku valda kaasaegse piimakarjakasvatuse. Metsaküla Piima kaheksa lüpsirobotiga laudas lüpstakse ligi 600 lehma ja nende aastane piimatoodang on 11,4 tonni lehma kohta. Laudakompleks on renoveeritud, vabapidamisega laut ehitati 2010. aastal, tänavu kerkis uus söödahoidla. Loomi on Metsaküla Piimas kokku 1200, maad haritakse 1730 ha.

Eeskujuliku laudamajanduse tõttu kipuvad noored siia nii praktikale kui tööle.

Oma igapäevatöös panustabki aasta põllumees 2018 eelkõige noortele haritud põllumajandusspetsialistidele, kes on toonud Metsamaa sõnul tema firmasse uut elu ja hingamist. Nii juhivad AS-is Metsaküla Piim loomakasvatust ja teraviljakasvatust noored spetsialistid.

Aasta Põllumees 2018 Jaan Metsamaa on ka ühiskondlikult väga aktiivne, panustades ühistegevusse. Viimasel ajal on ta aktiivselt tegev piimatootjate ühisprojektis, kus läbi OÜ Farm In Productions on kerkinud Imavere teeristi uus rapsiõlitehas. Jaan Metsamaa on üks rapsitehase osanikke, OÜ Farm In Productions asutajaliige ning nõukogu liige. Konkursile kandideerima esitas Jaan Metsamaa Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles