K, 29.03.2023

Nordeat süüdistatakse nüüd juba veelgi suuremas rahapesus

BNS
Nordeat süüdistatakse nüüd juba veelgi suuremas rahapesus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
William 'Bill' Browder.
William 'Bill' Browder. Foto: Drew Angerer / AFP

Investeerimisfondi Hermitage Capital juhtiv Bill Browder süüdistab Nordea panka juba 405 miljoni dollari ulatuses kahtlaste tehingute vahendamises, kirjutab Bloomberg.

Möödunud nädal esitas Browder Põhjamaade ametivõimudele taotluse uurida, kas läbi piirkonna suurima panga Nordea on liikunud 175 miljoni dollari ulatuses kahtlast raha. Nüüd teatas ta aga, et tal on tõendeid suisa 405 miljoni dollari ulatuses kahtlaste tehingute kohta ja et ta on esitanud taotluse seda uurida ka Soome ametivõimudele.

Browder märkis, et ei ole välistatud, et see summa tulevikus veelgi kasvab. «Lõplik summa ei ole teada,» ütles ta usutluses Bloombergile. «Jätkame olemasolevate andmete analüüsimist ja saame pidevalt uut infot eri riikidest.»

Browderi sõnul liikus raha Nordea panka Danske Eesti filiaalis ja Leedu Ukio pangas registreeritud fiktiivsete ettevõtete kaudu, mis loodi rahapesemiseks ja maksude vältimiseks perioodil 2007–2013.

Nordea kõneisik Afroditi Kellberg ütles, et pank on Brodweri süüdistustest teadlik ja teeb ametivõimudega asja uurimises koostööd. Samuti ütles ta, et pank on teinud suuri investeeringuid, et rahapesu tõkestada.

Märksõnad
Tagasi üles