Graafik: Sündis Eesti uus kahjumirekord

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vopak E.O.S. juhatuse esimees Arnout Lugtmeijer.
Vopak E.O.S. juhatuse esimees Arnout Lugtmeijer. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Naftasaaduste ladustamis- ja ümberlaadimisettevõte Vopak E.O.S. sai eelmisel aastal 99 miljonit eurot kahjumit, mis peaks olema kõigi aegade suurim kahjum Eestis.

Varem oli suurimat kahjumit saanud SEB pank 2009. aastal (88,3 miljonit eurot), millele järgnes Eesti Energia tütarfirma Enefit Energiatootmine 2015. aasta 81 miljoni euro suurune kahjum ning Swedbanki 2009. aastal saadud 77,8 miljoni euro suurune kahjum.

Vopak E.O.S.-i  eelmise aasta kahjum kasvas pea kolmandiku võrra 99,38 miljoni euroni võrrelduna 57,67 miljoni euro suuruse kahjumiga 2016. aastal. Ettevõtte käive kahanes 13 protsenti 44,8 miljoni euroni.

Kahjumi kasvu peamiseks tekitajaks on põhivara kulumi, amortisatsiooni ja väärtuse langus 105,7 miljoni euro võrra (74 miljoni euro võrra 2016. aastal), selgub ettevõtte majandusaruandest. Ettevõte ise peab majandustulemuste mõjutajaks keerulist üldist tegevuskeskkonda ja uutest terminalidest tingitud suurenevat konkurentsi.

2013. aastal maksis Vopak omanikele 100 miljonit eurot dividende, mis oli enne 2015. aastat, mil Swedbank maksis omanikutulu 550 miljonit eurot, suurim dividend, mida ükski Eesti ettevõte varem maksnud oli.

Eelmisel aastal maksis Vopak 7,33 miljonit eurot omanikutulu.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles