N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tööinspektsioon: loovisikuid ei saa tööõnnetuskindlustuseta jätta

BNS
Facebook
Comments 1
Mart Sanderi näitus Ammende Villas.
Mart Sanderi näitus Ammende Villas. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Tööinspektsiooni hinnangul tuleb ka loovisikud tööõnnetuste vastu kindlustada, kuigi nad on tööõnnetuskindlustuse väljatöötamise kavatsuses kindlustatute hulgast välja arvatud.

Tööõnnetuskindlustuse väljatöötamiskavatsuses on kindlustatud isikute ringist välja jäetud loovisikud, sealhulgas etendusasutuste käsundisaajad, perevanemad, tööturuteenusel olevad isikud ning õppepraktikal olijad.

Tööinspektsiooni hinnangul ei saa eeltoodud gruppe kindlustussüsteemist välja jätta ning kindlustatute ringi määramisel tuleb arvestada töötervishoiu ja tööohutuse seaduse laienemisega, valdkonnas toimunud tööõnnetustega ning kahjulike tagajärgedega töötegijatele või teenuse osutajatele.

Sellisel juhul peab kindlustussüsteem looma võimaluse erisusteks, märkis inspektsiooni peadirektor Maret Maripuu sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas.

Tööõnnetuskindlustuse süsteem peab tööandjat motiveerima panustama inimeste heaolu paranemisse, mitte ainult «rauda ja betooni».

Ka Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioon TALO on seisukohal, et loovisikuid ei tohiks kindlustuskaitse alt välja arvata.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles