Päevatoimetaja:
Liina Laks

Lugeja küsib: kas esmaabiandja peab olema igas struktuuriüksuses?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Õnnetus sageli aga tulles ei hüüa ja võib juhtuda ka ajal, kui koolitatud esmaabiandja on puhkusel, haiguslehel või juhtub õnnetus esmaabi andja endaga. Nii on kõige tähtsam, et alati oleks kohal inimene, kes vajadusel esmaabi anda oskab.
Õnnetus sageli aga tulles ei hüüa ja võib juhtuda ka ajal, kui koolitatud esmaabiandja on puhkusel, haiguslehel või juhtub õnnetus esmaabi andja endaga. Nii on kõige tähtsam, et alati oleks kohal inimene, kes vajadusel esmaabi anda oskab. Foto: Alena Brozova / PantherMedia / Alena Brozova

«Soovin määrata oma ettevõttesse esmaabiandjaid. Meie ettevõte on jaotatud struktuuriüksusteks, kus töö toimub omakorda vahetustega. Kas pean esmaabiandja määrama igasse struktuuriüksusesse või vahetusse?» soovis lugeja teada.

Vastab Tööinspektsiooni töötervishoiuinspektor Kerttu Sepp:

«Töötervishoiu ja tööohutuse seadus näeb ette, et tööandja peab määrama ettevõttes esmaabi andmiseks töötajad, arvestades ettevõtte suurust ja jagunemist struktuuriüksusteks. Samuti tuleb tööandjal kanda nende väljaõppe kulud. Ettevõtte mitme territoriaalselt eraldatud struktuuriüksuse või vahetustega töö korral peab igas struktuuriüksuses või vahetuses olema kohal vähemalt üks esmaabiväljaõppe läbinud töötaja.

Esmaabiandja määramisel tuleb liikuda pigem üldiselt üksikule (ettevõttes struktuuriüksusele ja sealt vahetusele). Kui on mitu struktuuriüksust, milles töötamine on korraldatud mitmes vahetuses, peab olema tagatud igas vahetuses esmaabiandja.

Õnnetus sageli aga tulles ei hüüa ja võib juhtuda ka ajal, kui koolitatud esmaabiandja on puhkusel, haiguslehel või juhtub õnnetus esmaabiandja endaga. Nii on kõige tähtsam, et alati oleks kohal inimene, kes vajadusel esmaabi anda oskab.»

Tagasi üles