R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ülikallite hõivamata korterite arv muudkui kasvab

Lennart Ruuda
, reporter
Facebook
Comments 1
Luksuskorter vanalinnas
Luksuskorter vanalinnas Foto: Nordic Brokers

Kui veel aasta tagasi oli Tallinnas 283 ülikallist vaba korterit, siis tänavu on nende arv küündinud 461ni, teatas Pindi Kinnisvara.

Ülikalli all mõtleb Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman korterit, mille keskmine ruutmeetri hind maksab üle 3000 euro. 

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et põhjused on nii ajaloolised kui majanduslikud. «Ajalooliseks põhjuseks on asjaolu, et veel mõni aasta tagasi olid kesklinna arendatud korterid väga likviidsed, sest üle poole tehingute mahust andsid Vene Föderatsiooni ja Soome Vabariigi päritolu investorid, kellele olid majandussurutisest räsitud Eesti kinnisvarahinnad investeeringuna äärmiselt atraktiivsed,» selgitas ta. «Paraku sai nii Soomes kui Venemaal pidu läbi ning nüüd tuleb ostjaid leida peamiselt kohaliku elanikkonna seast.»

«Majanduslikud põhjused peituvad kõrgetes marginaalides. Kui äärelinnade arendusprojektide puhul on tihtipeale investeeringu netomarginaal (ROI) 10-20 protsenti, siis Kesklinnas võib see küündida ka 50 protsendini, vahel harva ka veelgi kõrgemaks ning suurem kasum peibutab hoolimata karmist konkurentsist,» ütles ta.  

«Paraku pole ülikalliste südalinna korterite ehitamine enam kiire raha teenimise koht ning pilk tasuks pöörata piirkondadesse, kus ka kohaliku perekonna rahakott uue korteri hinnale vastu peab,» lisas Sooman.

Kokku on Pindi Kinnisvara igakuise uusarenduste monitooringu kohaselt Tallinnas ja Harjumaal 118 kortermaja arendusprojekti, kus on pakkumises 2535 uut korterit keskmise hinnaga 2544 eurot ruutmeetri poolt.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles