Tera Venturesi senisesse portfelli kuuluvad Eesti startup-valdkonna sellised edulood nagu GrabCAD, Cleveron ja Monese Firma asutaja ja partneri Andrus Oksa sõnul plaanib fond viia lähikuudel läbi ka teise rahastusringi ja suurendada fondi mahtu 55 miljoni euroni.
Tera Ventures Fund II fondi paigutasid esimeses ringis raha Euroopa Investeerimisfond (EIF), LHV pensionifondid, Mistletoe Venture Partners International ning Eesti ettevõtjad. EIF investeering koosneb nii fondi oma panusest kui rahapaigutusest läbi EstFundi, mis on Eesti riigi, KredExi ja EIF ühine algatus, mida rahastatakse Euroopa Liidu struktuuri- ja investeerimisfondidest.
«Esimese rahastusringi sulgemine annab fondile võimaluse alustada aktiivse investeerimistegevusega. Fondist saavad tegevuse laiendamiseks investeeringuid taotleda kõik Eesti ja lähiriikide kõrge potentsiaaliga varases arengustaadiumis idufirmad, mis vastavad fondi investeerimiskriteeriumitele,» märkis Oks.
Tera Ventures Fund II eesmärk on investeerida 25–30 varases arengufaasis startup-firmasse, mis tegutsevad füüsiliselt või e-residendina Eestis, aga ka Soomes, Taanis, Lätis, Leedus, Poolas, Rootsis ja Tšehhis.
Fond otsib võrgustike loomisele, masinõppele ja teistele tehnoloogiatele keskendunud digivaldkonna idufirmasid, millel on suur potentsiaal hakata tulevikku suunama ja juhtima. Fondi esmased rahapaigutused idufirmadesse jäävad vahemikku 200 000 kuni 1,5 miljonit eurot ja ka jätkuinvesteeringuteks reserveeritakse oluline summa.
Andrus Oks märkis, et Tera Ventures annab oma portfellis olevatele startup-ettevõtetele juurdepääsu ekspertteadmistele ja praktilisele abile, mis on vajalik idufaasist küpseks ettevõtteks kasvamiseks ja kapitali kaasamiseks rahvusvahelistelt investoritelt.