T, 28.11.2023

Ametiühing hoiatab bussijuhte tööandjate skeemitamise eest

PM Majandus
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Buss ja veok ei mahtunud Elvas teineteisest mööda.
Buss ja veok ei mahtunud Elvas teineteisest mööda. Foto: Teet Kalm

Transpordi ametiühing teatas, et tulenevalt ettevõtete vahel toimuvast teravast konkurentsist ning olukorrast, kus tänaseks on puudu palju bussijuhte ja töötasu ei ole vastavuses tehtava töö ja vastutusega, on vajalik, et kõik ettevõtted käituksid vastutustundlikult ja täidaksid seadusest tulenevaid ning sektoris kehtestatud reegleid.

Transpordi ametiühing on pöördunud ka bussijuhtide poole, et nõutaks oma tööandjalt korrektse töölepingu sõlmimist ega nõustutaks tööandja poolt propageeritavate käsunduslepingute ja muude skeemidega ning antaks ettevõttes toimuvatest rikkumistest teada.

Transpordi ametiühingu koordinaatori Aare Kübarsepa sõnul kogub ametiühing rikkumiste kohta käiva informatsiooni kokku ning edastab selle järelevalvet teostavatele ning avalikku liinivedu korraldavatele organisatsioonidele.

«Transpordi ametiühingu arvates tuleb hangete läbiviimisel pöörata tähelepanu ka pakkumisel osalevate ettevõtete eelnevale seadusekuulekale käitumisele,» sõnas Kübarsepp, lisades, et probleemid on sektoris pikaaegsed, tasuta ühistransport on probleemi veelgi süvendanud ja tekitanud bussijuhtide seas rahulolematust juurde.

«Samuti tuleb tagada, et kogu liinilepingu kehtivuse ajal peetaks kinni kehtestatud seadustest ja sektorilepinguga kehtestatud reeglitest,» rõhutas Kübarsepp.

Transpordi ametiühing kutsub kõiki bussjuhte üles oma õiguste eest seisma ning on valmis nendega vajadusel konsulteerima ja neid informeerima, lisaks abistama oma liikmeid konkreetsetes töövaidlustes, koostades töövaidlusavaldusi ning esindades töötajaid töövaidlusorganis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles