McCall ütles, et Briti ettevõtted on raskustes naissoost kandidaatide leidmisega, kel oleks piisavalt kogemusi börsifirmade juhtimisega. Seetõttu ei saa lahkuvaid mehi niisama lihtsalt naistega asendada. Mis aga tähendab seda, et kui juhatusi naiselikumaks muuta tahetakse, tuleb neid ajutiselt suurendada.
«Juhatustesse tuleb võtta naisi. Ja seniks, kuni nad töö käigus börsiettevõtte juhtimiseks vajalikke kogemusi omandavad, võivad nad olla nn lisaliikmed,» ütles ta.
Samas tuletas ta meelde, et see tähendaks ka lisakulutusi, mistõttu firmad võivad juhatuste laiendamise idee ära põlata.
«Ma ei tea, kas valitsus saaks äkki midagi ette võtta. Näiteks toetada firmasid, mis võtavad juhatusse börsiettevõtete kogemust mitteomavaid isikuid, mingit liiki subsiidiumidega?» küsis McCall.
Nimetatud idee polegi varem avalikkuse ees kõlanud. Küll aga olevat McCall arutanud seda asja lord Daviesiga Abersochist, kes juhtis valitsuse tellitud uurimust naiste esindatuse kohta ettevõtete juhatustes.
Lord Davies avaldas oma raporti veebruaris. Ta pani ette, et aastaks 2015 võiksid Londoni börsi 100 suurimat firmat saavutada juhatustes olukorra, kus iga neljas liige on naine. FTSE 350 firmadele pani ta südamele ise endile eesmärgid seada.
Mingeid kvoote lord Davies ei poolda ja selles osas on McCall temaga südamest nõus. Ühtlasi on McCalli meelest terane lord Daviesi ettepanek, et juurutada tuleks mentorluse ja töövarjude süsteem, mis võimaldaks juhatusest pulga võrra allpoolt töötavatel naistel end ametikõrgenduseks positsioneerida.