/nginx/o/2011/07/08/661550t1h6ebf.jpg)
Saksamaa põikleb kõrvale Prantsusmaa, Suurbritannia ja USA nõudmistest turgutada euroala päästepakett riigi kullavarudega.
Saksamaa põikleb kõrvale Prantsusmaa, Suurbritannia ja USA nõudmistest turgutada euroala päästepakett riigi kullavarudega.
G20 kohtumisel tehti Saksamaa kantslerile Angela Merkelile väidetavalt ettepanek müüa Saksamaa kulda 15 miljardi euro eest, et nii päästepaketti suurendamisele elu sisse puhuda. Kokku on Saksamaa kullavarude väärtus 139 miljardit eurot, vahendab EU Observer.
Saksamaa majandusminister Philip Roessler kinnitas aga raadiojaamale ARD, et Saksamaa kullavarud peavad jääma kindlasse kohta.
Teema võib aga kauemaks laule jääda, kui Saksamaale meeldiks. Euroala rahandusministrite kohtumisel murtakse täna pead selle üle, kuidas kasvatada Euroopa finantsstabiilsusfondi (EFSF) 440 miljardist eurost 1 triljoni euro suuruseks, innukaid investoreid aga napib.