Kriis on paha, kuid jahutamine vajalik ning seeläbi avanevad ka sootumaks uued võimalused,» arutles ta.
Ka olid HEAK'i kliendid Vossi sõnul varasemast märksa rohkem motiveeritud. «Jama oli ju majas, ja see sundis mõtlema väljapääsu,» hindas ta.
Kõigist ei saagi ettevõtjaid
Vossi sõnul on selge, et kõikidest ettevõtjaid ei saagi, ning see polevat ka HEAK-i töö eesmärk, kuid eluks kasulikku teadmist saadi läbi toonase majanduskriisi kogemuse küllaga ning sotsiaalselt oldi aktiivsed.
«Hetkel toimub jooksmine odava raha järele, idee ja eesmärgid ei ole hetkel niivõrd olulised. Tsiteerides klassikuid, toimub areng mugavustsoonist väljaspool.
MAK võrgustik (Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik) peab olema ajas kohanduv, nagu iga teinegi ettevõte,» leidis ta.
Ettevõtlusega alustades ei tasuks võimalikke kriise karta
Mistahes situatsioonis ei tasuks ettevõtlusega algusetegemist Vossi sõnul karta. «Kõik - nii vajadus, motivatsioon kui teostus - tuleb enda seest ja alati omal ajal. Kui on kriis, siis võib ju mõelda, et mis ma ikka ettevõtjaks hakkan, pole kliente, rahval raha pole jne.
Nii et selles plaanis vastaksin ma isiklikult ikka julgustavalt - üldine konjunktuur on hea,» ütles Voss, tuues veel ühe näite eelmisest masu-ajast, mil töötu naine hakkas tegema koolitusi «Kuidas nädalas viie euroga söönuks saada». Sai hitiks, tuli raamat,» kostis ta.
Loo moraal on Vossi sõnutsi selles, et kui aitad oma ettevõtmisega lahendada kellegi vajadust/probleemi, pole ettevõtjaks hakkamise ajastuses vahet.
«Mõistagi ei tasuks toimetada nii, nagu näiteks panustab börsil spekulant. Oma idee läbikavandamine on väärt protsess ja alati väga hea koolitus, seda isegi siis, kui sellest ka muud asja ei saa,» julgustas Voss inimesi ettevõtlust võimalike kriiside tõttu mitte pelgama.