Kummatigi näib, et Anna Chapman on näpanud oma üleilustatud proosa kelleltki teiselt. Seetõttu süüdistatakse daami nüüd plagiaatluses. Seltskonnadaamiks sirgunud spioon on kiiresti kaotamas ka kavala femme fatale’i aurat.
Pärast USAst isamaale tagasi toimetamist kasutas Chapman oma tumedat minevikku glamuurikarjääri käivitamiseks, tõustes Moskva kõrgematesse ühiskonnakihtidesse.
Viimasel nädalal on 29-aastane naine aga pidanud tõrjuma süüdistusi, nagu viksinuks ta teise autori raamatust maha mõtteavaldusi armastatud Puskini kohta. Ega olevat – mis veelgi hirmsam – üldse üks eriti hea spioon olnud.
Väidetavalt kopeeris Chapman terveid Puškinit puudutavaid tekstilõike endise Kremli ideoloogi Oleg Matveitševi 2007. aastal ilmunud teosest. Chapman ise väidab, et üritas vaid jagada laiema publikuga «endaga sarnaselt mõtleva isiku» ideid.
«Tunnen alati rõõmu, kui avastan inimese, kes avaldab oma raamatus minu omadega sarnaseid mõtteid, tehes seda kaunilt, sisutihedalt ja veenvalt. Teen oma parima, et tõmmata temale võimalikult laia publiku tähelepanu,» ütles daam blogipostituses, kus leidus ka link Matveitševi veebisaidile – viide, mille puudumine ajaleheartiklis oli karjuvalt ilmne.
Matveitšev on vastuoluline tegelane, kes esitas omal ajal üleskutseid Vene opositsiooni tankidega lömastada.
Mehe sõnutsi on ta meelitatud, et ka Chapmani meelest võinuks 1917. aasta Suur Sotsialistlik Oktoobrirevolutsioon olemata olla, kui Puškin oleks oma elupäevad ilusti täis elanud ja mitte langenud duellil 37-aastasena.
«Mul ei ole temale mingeid süüdistusi – üksnes kiidusõnu,» ütles Matveitšev Financial Timesile.