Mõned aastad tagasi levis stereotüüp, mille kohaselt sirutati hooga käsi kõikvõimalike toetuste järele, eeldades, et see on esmane ja loomulik käitumine. Ka kiputi eeldama, et toetused on alustavale ettevõtjale ette nähtud ka siis, kui reaalsuses veel midagi ette näidata ei ole.
Mingil määral levis toona koguni kriitiline hoiak, et paljud väikeettevõtteid vaid tänu toetustele hinges püsivadki ning liigset toetustele-orienteeritust peeti koguni taunitavaks.
Aastaid hiljem leidsid nii ettevõtjad ise kui regionaaltoetuseid jagavad instantsid, et toetusi esikohale seadvad ettevõtted kõnnivad kaunikesti libedal jääl ning kui seda rada minna, ei pruugita hiljem ise hakkama saada - välja võib kujuneda teatav õpitud abitus.
Toetuste taotlemise kadalip´eraldab terad sõkaldest
«Kuigi alustavatele ettevõttele madalaprotsendilise ja pika tähtajaga krediidi võimaldamine oleks võib olla mõistlikum, ei ole toetuse saamine ettevõtjatele kohustus vaid pigem võimalus,» ütles Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Ervin Truu, kelle sõnul peab ettevõtja enne toetuse taotlemist läbima oma äriidee ja äriplaaniga «kadalipu» Maakondlikes Arenduskeskustes ja veel EAS`is.
«Sealsed konsultandid aitavad ettevõtjal jõuda oma mõtetes selgusele, seda vähemalt paberil,» lausus Truu lisades, et taolise pika ja mastaapse protsessi läbimine võiks olla ettevõtjale väärtuslik kogemus omaette, isegi kui toetustaotlust ei rahuldata.
Ka on Truu arvates katsekiviks asjaolu, et toetusraha ei maksta välja kohe äriplaani esitamisel, vaid taotleja peab esmalt ja ennekõike ise leidma vahendid, et viia ellu kõik äriplaanis kirjapandu.