Karnau sõnul saab kohalik omavalitsus ettevõtluselt tulu maamaksu kaudu, mis on Eestis üle mõistuse väike, ja inimeste palkadelt, kuid turismisektoris töötab aga enamik inimesi toitlustuses ja hotellimajanduses, mis on traditsiooniliselt väheseid oskusi nõudvad madalapalgalised töökohad, vahendab ERR.
«Kui mõelda, mis on turismisektori ootus KOV-ile – et teed, tänavad ja pargid oleksid korras, ajaloolised mälestusmärgid /.../ oleksid hästi hooldatud, siis see kõik nõuab raha ja et KOV-i juht ütleb, et armas turismisektor, te peate pisut suuremal määral meiega oma tulusid jagama, on päris mõtlemist vääriv mõte,» leidis Karnau.
Tema kaassaatejuht Ahto Lobjakas ei olnud ideega päri ja leidis, et turistimaks oleks äärmiselt taunitav, sest kõik, mis seondub raha ära võtmisega siia tulevatelt inimestelt, muudab Eesti vältimatult vähem atraktiivseks kohaks, ning kõik, mis seondub ka bürokraatiaga, mis puudutab raha ära võtmist, saab ainult halba teha.
«Kui ma vaatan Tallinna finantse, siis andke andeks, seni, kuni jätkab Tallinna televisioon, jätkavad kõik need asjad, mida Keskerakond on endale lubanud, kuna nad on Tallinnas ainuvõimul, seni ei ole Tallinnal rahaprobleemi,» leidis Lobjakas.