Seejärel tegi tema sõnul ministeerium täpselt sama taotluse uuesti – kuigi tavapäraselt ei saa taotluse rahuldamata jätmise korral seda uuesti esitada –, ja selle kohtunik Jõks ka sügisel rahuldas.
«Ringkonnakohus lükkas küll kohtunik Jõksi põhjendused ümber, kuid jättis määruse muutmata, tuues põhjendused, mille kohta ei antud menetlusosalistele võimalust seisukohta avaldada ning vastavas osas määruskaebust riigikohus menetlusse ei võtnud,» rääkis ettevõtja. Siinkohal viitab ta riigisaladuseks kuulutatud tõenditele.
Sõnajala sõnul on nad ka kolmanda trahvimistaotluse puhul esitanud ehituseksperdi arvamuse, kus on veel täiendavalt selgitatud, et killustiku kasutamiseks antud objektil ehitamiseks on vajalikud täiendavad tegevused. Selles osas pole kohus veel otsust langetanud.
«Seega on kõik kohtud kinnitanud, et ladustamine on lubatav, kuid kohtud ei ole selgitanud, et kus on kohtute jaoks ladustamise ja ehitamise piir,» lausus Sõnajalg. Ta märkis, et Aidu Tuulepark OÜ lähtub siinkohal ehituseksperdi seisukohtadest. Ettevõtja kinnitusel peavad nad tuulikute ehituskeelust kinni.
«Me oleme öelnud, et me ei ehita tuulikuid Aidu alale – ja seda me ei tee,» lausus ta. Nii on ettevõtjad tuulikute kinnistutel alates nende püstitamise suhtes ajutise keelu kohaldamisest tegelenud üksnes ladustamisega – killustiku, tornisektsioonide ja labade ladustamine ning seda toetava infrastruktuuri, teede ja elektriliinide väljaehitamisega.
Meelis Oidsalu sõnul käituks riik täpselt samamoodi, kui mõni muu ettevõte hakkaks ilma lubadeta Ida-Virumaale midagi ehitama. «Aidu protsessis on püütud taandada vaidlus sellele, et tegemist on tuuletehnoloogia ja riigikaitse vahelise olemusliku konfliktiga, aga see pole tõene,» lausus kaitseministeeriumi asekantsler.