N, 30.11.2023

Saku poolaasta müük langes 13 protsenti

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Saku õlletehase juht Jaan Härms.
Saku õlletehase juht Jaan Härms. Foto: Raul Mee / Raul Mee/Mollusk Media

Saku Õlletehase kuue kuu müügimaht langes aastavõrdluses 13 protsenti, mille peamine põhjus on ostude järsk langus põhjapiiril.

"Soomlaste ostude osas näeme 77-protsendilist langust võrreldes mullusega. Kerges languses on ka koduturg, mille osas on tänavu küll kuum ja ilus suvi nõudlust jookide vastu hoida aidanud," ütles Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms BNS-ile.

Kokkuvõttes ongi Härmsi sõnul esimese poolaasta tulemused tugevalt mõjutatud ülikõrgetest aktsiisimääradest – soomlaste ostude kaotuse kõrval on teine oluline muutus müükide kasv Läti piiril. Esimese kuue kuuga on Saku Õlletehase müügid Läti piiril tõusnud 2017.aastaga võrreldes ligi kolm korda.

Konkureeriva A. Le Coqi poolaasta müük langes 20 protsenti 55,8 miljonile liitrile. Müük põhjapiiril on langenud neli korda, samas kui müük lõunapiiril on tõusnud viis korda. Esimese poolaasta eksport oli A. Le Coqi jaoks läbi aegade parim tulemus ja moodustas kogumüügist 25 protsenti. Lisaks suurele ekspordikasvule Lätti kasvas müük muudele välisturgudele 50 protsenti.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul kompenseeris müükide kukkumist oluliselt ekspordi tõus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles